Chociaż bańki chińskie kojarzone są przede wszystkim z leczniczym działaniem pozwalającym na powrót do zdrowia, znajdują one także i inne zastosowanie. Wykonywany za ich pomocą masaż, pozwala skutecznie poprawić wygląd sylwetki. Jest metodą, która polega na wykorzystaniu próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek.
Masaż bańką chińską pozwala:
- zredukować cellulit (w każdym stadium zaawansowania),
- przyspieszyć przemianę materii,
- poprawić ukrwienie,
- pozbyć się zbędnych substancji toksycznych,
- zmniejszyć bóle kręgosłupa,
- zmniejszyć napięcie mięśniowe.
Antycellulitowy masaż bańką chińską
Działa niczym drenaż limfatyczny. Poprawia krążenie krwi, przyspiesza metabolizm i usuwa nadmiar toksycznych substancji. Dzięki temu możliwe jest przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej i widoczna redukcja cellulitu. Za efekt zwiększenia przepływu substancji odżywczych odpowiedzialne są komórki, które dzięki zabiegom są znacznie lepiej odżywione. Mniejsze stają się także obrzęki, dzięki poprawie krążenia i działania układu limfatycznego.
Częstotliwość wykonywania zabiegu
To, jak często należy poddawać się masażowi bańką chińską, zależy przede wszystkim od celu zabiegu. Zaleca się jednak, by powtarzać go w seriach po 10-20 zabiegów – nie rzadziej niż co 3 dni. Potem wystarczą już tylko masaże profilaktyczne – najlepiej jeden raz w tygodniu.
Od masażu (bez względu na jego cel) powinny wstrzymać się:
- osoby borykające się z gorączką niewiadomego pochodzenia,
- chorzy na nowotwory,
- osoby chorujące na schorzenia zakaźne,
- kobiety w ciąży,
- kobiety w okresie menstruacji,
- osoby powyżej 80 roku życia,
- chorzy, u których stwierdzono hemofilię,
- osoby cierpiące z powodu żylaków.