Pielęgnacja dłoni i stóp

Nasze dłonie z racji tego że wykonujemy nimi prawie wszystkie czynności, narażone są na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych; takich jak: zimno, wiatr, detergenty, uszkodzenia mechaniczne. To sprawia że skóra staje się przesuszona, szorstka i popękana. Paznokcie zaś najbardziej ze wszystkich części twego ciała odczuwają brak pielęgnacji. Stają się matowe, kruche i łamliwe.

Aby temu zapobiec trzeba odpowiednio zadbać o nasze dłonie. Aby skóra dłoni odzyskała swoją jędrność i świeżość, a paznokcie twardość i zdrowy wygląd należy stosować regularne zabiegi pielęgnacyjne. Oferujemy Państwu pełną gamę zabiegów pielęgnacyjnych dla dłoni

 

Manicure clasic

Zabieg ten polega na opiłowaniu paznokci i usunięciu skórek. Wykonywany jest na bazie kosmetyków, zabieg zakończony jest masażem dłoni i nałożeniem odżywki na paznokcie.

 

Tipsy

Tipsy nie tylko upiększają dłonie, ale również mogą być terapią dla paznokci. Polecamy je szczególnie Paniom obgryzającym paznokcie. Tipsy zabezpieczają naturalne paznokcie przez co płytka ma szansę urosnąć i stać się zdrowszą.

Zabieg zakładania tipsów wykonujmy tak, by nie narazić płytki paznokci na zniszczenia.

Kształt, długość, rodzaj zdobienia, kolor itp. dobieramy zgodnie z życzeniem klientki. Tips wyglądają naturalnie. Po zdjęciu tipsów paznokcie pozostają zdrowe i nie zniszczone.

Tipsy żelowe to metoda upiększenia paznokci na dłużej. Należy je uzupełniać mniej więcej co 3 tygodnie, oczywiscie w zależności od tego jak szybko rosną paznokcie. Każde zdobienie wtopione w żel spiłowuje sie przy uzupełnieniu, więc klientka może miec np. french na stałe a następnym razem hologramy.

 

Żelowanie naturalnej płytki paznokciowej

Zabieg ten przeznaczony jest dla osób, które chcą wzmocnić swoje naturalne paznokcie – czasami bywa tak, że płytka ma bardzo ładny kształt, jednak paznokcie są łamliwe, rozwarstwiają się (co może być również efektem nie do uniknięcia przy niektórych rodzajach pracy), a przez to trudno jest utrzymać dłuższe, ładne pazurki.

Do żelowania naturalnych paznokci używa się specjalnie przeznaczonych do tego preparatów.

Warto również pamiętać, że żele do naturalnych paznokci służą ich wzmocnieniu, a nie budowaniu płytki, jak w przypadku przedłużania paznokci metodą żelową. Dlatego żele do naturalnych paznokci mają rzadką konsystencję i umożliwiają zachowanie efektu naturalności płytki. Występują w kolorze transparentnym lub mlecznobiałym, mlecznoróżowym, różowym. Istotną zaletą stosowania tych preparatów jest również to, że lakier utrzymuje się na nich dużo dłużej niż na naturalnej płytce i staje się wyjątkowo trwały.

 

Pedicure classic

Po namoczeniu stóp w ciepłej kąpieli obcinamy paznokcie, usuwamy skórki następnie ścieramy zrogowaciały naskórek. W następnym etapie tego zabiegu wykonujemy peeling i nakładamy maskę na stopy. Na zakończenie nakładamy odżywkę wapniową na paznokcie.

 

Pedicure specjalistyczny

Jest to pedicure dla stóp wymagających szczególnej troski (pękanie pięt, nadmierne rogowacenie naskórka, potliwość i inne) rozszerzony o usunięcie modzeli, odcisków, nagniotków i wrastających paznokci.

 

Korekta wrastającego paznokcia

Bezbolesna korekcja wrastających paznokci – przy pomocy klamry korygującej B/S Quick.

Założenie klamry korygującej przynosi natychmiastową ulgę i ustanie bólu. Klamry nie przeszkadzają podczas chodzenia, nie ograniczają sprawności ruchowej (nie trzeba rezygnować np. z ulubionego sportu), nie wymagają zwolnienia lekarskiego z pracy. Zakładane są profilaktycznie w przypadku lekkiego wrastania, natomiast w cięższych przypadkach zapobiegają bolesnym operacjom.