Makijaż permanentny

Sposób na podkreślenie i uwydatnienie naturalnego piękna oraz na ukrycie drobnych niedoskonałości.
Makijaż permanentny
Na czym polega?

Pigmentacja długotrwała to wprowadzenie mikropigmentu w głąb naskórka za pomocą precyzyjnego drapania skóry bardzo cienką igłą ze stali chirurgicznej. Pigmentacja różni się od tatuażu jakością mikropigmentów oraz głębokością ich osadzania.

Barwnik osadzany jest łagodnie metodą aplikowania koloru warstwa na warstwę, przez co bardzo ładnie układa się w skórze a także pozostaje w niej na długo.

 

Pigmentacja brwi

Naszym priorytetem podczas zabiegu jest wysłuchanie wskazówek klientki i zaproponowanie jej makijażu najbardziej pasującego zarówno pod względem formy jak i koloru.

Pierwszym etapem zabiegu jest wykonanie rysunku wstępnego przy pomocy ołówka do brwi, tak aby przedstawić klientce obraz najbliższy wizualnie temu, który następnie będziemy pigmentować.

Po wykonaniu pomiarów brwi, porównaniu różnic pomiędzy nimi oraz ustaleniu czy duże korekty w postaci np. zmiany linii, wyrównaniu i epilacji są konieczne przystępujemy do wybrania techniki oraz pigmentu w zależności od tego czy efekt jaki chcemy uzyskać ma być ciemny, średni czy tylko lekko zaznaczony.

Dopiero po zaakceptowaniu przez klientkę rysunku wstępnego przystępujemy do pigmentacji wcześniej wybranym mikropigmentem.

Bezpośrednio po zabiegu brwi są znacznie ciemniejsze od efektu końcowego. Dopóki sucha skóra pigmentacyjna nie złuszczy się wyglądają jak ciemna lub nawet zbyt ciemna henna. Pigment powoli osadza się w skórze, dlatego na efekt końcowy trzeba poczekać. Po 8-10 tygodniach od dnia pigmentacji klientka przychodzi ponownie na zabieg dopigmentowania brwi. Dopiero wtedy widzimy faktyczny, końcowy kolor brwi. Po zabiegu klientka odczuwa ściągnięcie oraz swędzenie-jest to normalne odczucie pozabiegowe. Należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń osoby wykonującej zabieg, po to aby był on bezpieczny i trwały.

Pigmentacja oczu

Możliwe jest długotrwałe podkreślenie oczu za pomocą wykonania kresek delikatnych lub mocniejszych. Makijaż permanentny oka daje możliwość korygowania efektu tzw. ,,smutnego oka” z opadającymi kącikami, nadania oku kształtu migdała lub optycznego otwarcia oka. Wykonujemy pigmentacje mające na celu zagęszczenie linii rzęs, ale także te bardziej dekoracyjne. Wszystko zależy od upodobań klientki.

Pigmentacja oczu

Komu poleca się wykonanie makijażu permanentnego?

Pigmentacja szczególnie polecana jest osobom, które:

– mają zbyt jasne brwi lub przy całkowitym ich braku,

– chcą zaoszczędzić czas podczas wykonywania makijażu,

– chcą skorygować asymetrię brwi,

– mają problem z wykonywaniem makijażu,

– chcą nadać swoim brwiom nowy – bardziej korzystny kształt,

– nie mają rzęs lub chcą je bardziej podkreślić.

 

Jaka jest trwałość zabiegu?

Dokładne określenie czasu wizualnej jakości makijażu nie jest możliwe, jednak mówi się o trwałości od roku do kilku lat.

Makijaż permanentny nie znika z dnia na dzień. Dzięki poprawnej pigmentacji blednie z czasem równomiernie. Proces ten zależy od wielu czynników:

– oddziaływania promieni UV,

– przemiany materii,

– naturalnej „chemia skóry”,

– struktury i stanu skóry,

– odcienia skóry oraz barwy dobranego pigmentu,

– głębokości pigmentacji i jej jakości,

– pielęgnacja skóry po zabiegu oraz na co dzień,

– wieku skóry.

 

Czy zabieg makijażu permanentnego boli?

    Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, próg odczuwania bólu u każdego człowieka jest inny. Nasz stan psychofizyczny oraz to kiedy i w jakich warunkach decydujemy się na zabieg ma również duże znaczenie.

Dzięki naszemu doświadczeniu potrafimy skutecznie niwelować dyskomfort zabiegu wspierając i uspokajając nasze klientki oraz stosując bezpieczne terapie działające miejscowo.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Miedzy innymi są to:

– choroba krwi (Hemofilia),

– zaawansowana cukrzyca,

– choroba nowotworowa w trakcie leczenia,

– zakażenie wirusem HIV lub wirusem zapalenia wątroby,

– bardzo wysokie ciśnienie,

– przyjmowanie sterydów lub silnych leków rozrzedzających krew,

– podwyższona temperatura, choroba wirusowa, stany zapalne,

– ciąża,

– okres laktacji,

– znieczulenie ogólne (narkoza) w ostatnich 6 miesiącach.

 

Jakimi preparatami pracujemy?

Profesjonalny, bezpieczny sprzęt to dla nas podstawa, dlatego makijaż permanentny wykonujemy przy pomocy sprzętu Szwajcarskiej firmy Swiss Color.

Są to urządzenia i preparaty najnowszej generacji gwarantujące długotrwały efekt zabiegu.

Urządzenie do pigmentacji Swiss Liner Advanced spełnia najważniejsze wymogi wysokiej jakości i precyzji rysunku oraz absolutnej higieny zabiegu.

Swiss Liner Advanced

Do zabiegu wykorzystujemy opatentowany system jednorazowych modułów ze stali chirurgicznej.

Stosujemy – BEZPIECZNE, BEZ ZAWARTOŚCI TLENKÓW ŻELAZA ORAZ METALI CIĘŻKICH PIGMENTY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI.