Dermomedica COSMECEUTICALS

Dermomedica, to specjalistyczna marka przeciwstarzeniowa, przeznaczona do terapii skóry w trakcie kuracji estetycznych oraz wspomagająca ich efektywność. Receptury preparatów zostały opracowane tak, aby zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry i stymulować fizjologiczne procesy odnowy.

Dermomedica oferuje zaawansowane formuły kosmeceutyków, które są preparatami z pogranicza leków i kosmetyków. Kosmeceutyki komunikują stężenia głównych substancji aktywnych, dlatego są tak chętnie wybierane przez wymagających kosmetologów, lekarzy medycyny estetycznej oraz ich pacjentów. Dermomedica, to marka siostrzana z DermaQuest.

 

Marka Dermomedica oferuje 6 linii kosmetycznych, w których znajdziemy produkty odpowiednie dla potrzeb każdego rodzaju skóry oraz programy terapeutyczne min zabieg RESVERA ACF

– HYALURONIC – to silnie nawilżające kosmeceutyki, stanowiące uzupełnienie dla terapii specjalistycznych. Powinny być stosowane na preparaty o działaniu antyoksydacyjnym. Przyspieszają regenerację skóry po zabiegach medycyny estetycznej i laseroterapii.

 

ASCORBIC – to zaawansowane kosmeceutyki oparte na innowacyjnym wykorzystaniu kwasu L-askorbinowego i jego pochodnych. Kwas L-askorbinowy jest najaktywniejszą biologicznie formą witaminy C, o ponadprzeciętnym działaniu przeciwstarzeniowym. Kwas ferulowy to silny antyoksydant pochodzenia roślinnego, który pełni rolę naturalnego filtra przeciwsłonecznego i wykazuje silne działanie przeciwzapalne. Formuły kosmeceutyków z tej linii są rekomendowane po laseroterapii, mezoterapii mikroigłowej, radiofrekwencji oraz po wszystkich zabiegach mających na celu pojędrnienie skóry i przebudowę skóry właściwej.

 

NEUROPEPTIDES – to zaawansowane kosmeceutyki oparte na połączeniu neuropeptydów z ujędrniającymi peptydami biomimetycznymi, skutecznie wspomagającymi opóźnianie procesów starzenia się skóry. Linia rekomendowana jest dla skóry z zaznaczonymi zmarszczkami mimicznymi, jak również wrażliwej i po zabiegach medycyny estetycznej.

 

AZELAIC – to zaawansowane kosmeceutyki oparte na kwasie azelainowym. Jest to uznana i doceniana substancja aktywna, od dawna stosowana w dermatologii, jako środek depigmentacyjny i przeciwtrądzikowy. To składnik do zadań specjalnych w walce z trądzikiem pospolitym, różowatym oraz łojotokowym zapaleniem skóry.

 

 

THERAPEUTIC – to specjalistyczna linia rekomendowana po inwazyjnych zabiegach z zakresu kosmetologii, medycyny estetycznej i laseroterapii. Wspomaga przyspieszanie regeneracji uszkodzonej skóry, chroni ją przed promieniowaniem UV i działa przeciwzapalnie i zapobiega powstawaniu przebarwień.

 

 

RETINOLIC – to zaawansowane kosmeceutyki oparte na najczęściej stosowanej w kosmetologii formie witaminy A – retinolu, który daje ponadprzeciętne rezultaty w terapiach pojędrniających, rozjaśniających, przeciwtrądzikowych, jak również przeciwnowotworowych.

 

 

Dermomedica to firma, która rekomenduje retinizację skóry przez cały rok.

– Zabieg Terapeutyczny – RESVERA ACF

Ekskluzywna terapia odmładzająca na twarz, szyję i dekolt. Zabieg wykorzystuje najbardziej aktywne substancje biologicznie czynne o potwierdzonym klinicznie działaniu opóźniającym starzenie się komórek skóry. Terapia działa trzypłaszczyznowo: wzmacnia, koryguje i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Koktajl silnych przeciwutleniaczy i witamin w połączeniu z neuropeptydami pozwala osiągnąć niesamowite efekty w kuracjach zagęszczających skórę, wygładzających zmarszczki i rozjaśniających przebarwienia.

Na czym polega kuracja?

  • Zabieg polega na wieloetapowej aplikacji ampułek z witaminą C, kwasem ferulowy, retinolem i resweratrolem, a następnie innowacyjnej maski nanocelulozowej. Maska stanowi wzmocnienie zabiegu poprzez okluzyjne wprowadzenie neuropeptydów, bajkaliny i antarktycyny.
  • Klient do stosowania domowego dostaje część ampułki z witaminą C i kwasem ferulowym, która była wykorzystywana podczas zabiegu. Ampułka powinna być aplikowana na skórę przez kolejne kilka dni.
  • Kuracja to 3 do 6 zabiegów, wykonywanych w odstępach 4-tygodniowych.

 

Jak wygląda skóra po zabiegu?

  • Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, natomiast zdarza się to bardzo rzadko.
  • Naskórek 2-3 po zabiegu zaczyna się złuszczać, przez co poprawia się jego struktura i koloryt.
  • Po etapie regeneracji skóra jest napięta, wygładzona, zmarszczki spłycone, a przebarwienia rozjaśnione.