Zabiegi tlenowe

Zabiegi tlenowe

Kosmetyka tlenowa jest bez wątpienia nowoczesną metodą, której głównym celem jest dostarczenie skórze odpowiedniej ilości tlenu do skutecznego niwelowania niedoskonałości pojawiających się na naszych skórach. Zabiegi dotleniające cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie, a od pewnego czasu, także w Polsce. Nic dziwnego – tlen to nasz naturalny sprzymierzeniec w walce ze zmęczeniem i postępującymi procesami starzenia.

Na jakie zabiegi możemy się zdecydować, jeśli interesuje nas dotlenienie skóry?

 

Bezigłowy zastrzyk tlenowy

Urządzenie stosowane do zabiegu dotleniającego naszą skórę jest wyposażone w specjalnie głowice, przypominające długopis, jedna głowica jest dedykowana zabiegom wykonywanym w obrębie twarzy druga w obszarze ciała.

Zabieg poprzedza klasyczne przygotowanie – demakijaż i delikatny peeling, który zwiększa absorpcję skóry na stosowane w dalszym etapie preparaty. Następnie na skórę aplikowane jest serum dobrane do rodzaju cery i występującego defektu. Wtedy przychodzi czas na użycie urządzenia tlenowego – kosmetolog punkt po punkcie przykłada do twarzy głowicę, “wtłaczając” skoncentrowany i przefiltrowany tlen do warstwy podstawnej naskórka. Ten rozchodzi się równomiernie, jednocześnie transportując aktywne składniki serum.

Dotlenianie skóry w ten sposób nie jest bolesne, a nawet większość klientek gabinetów kosmetologicznych ocenia to jako przyjemne.

Ze względu na rodzaj cery i użyte preparaty aktywne, zabieg może niwelować zmarszczki, rozjaśniać przebarwienia potrądzikowe lub usuwać oznaki zmęczenia.

 

Inhalacje tlenowe

Celem zabiegu jest podwyższenie ciśnienia cząsteczek tlenu we krwi przez wdychanie czystego, stężonego tlenu lub zastosowanie koncentratora tlenowego, który filtruje powietrze z otoczenia i podnosi zawartość tlenu o 20 do 90%.

Jak przebiega zabieg otóż: tlen wdychamy za pomocą maski siedząc lub leżąc wygodnie na fotelu, seans trwa od kilkunastu minut do 1 godz., uzupełnieniem kuracji jest podawanie antyoksydantów w trakcie lub zaraz po inhalacji.

 

Oddychanie tlenem i aromaterapia

Urządzenie to pozwala na połączenie oddychania tlenem z zastosowaniem specjalnych olejków eterycznych, tworząc doskonałe antidotum na stres wywołany współczesnym życiem. To także sposób na odkrycie na nowo równowagi emocjonalnej i psychofizycznej. Oddychanie tlenem połączone z aromaterapią działa odtoksyczniająco na całe ciało, pomagając mu pozbyć się negatywnych wpływów zanieczyszczenia atmosfery, smogu, dymu, stresu i wyczerpania. Rewitalizuje ciało, podczas gdy poziom energii fizycznej jest niski. To doskonałe połączenie działa rozluźniająco na ciało i umysł, pobudzając zdolności mnemotechniczne i koncentrację. Przywraca harmonię, dobre samopoczucie i optymizm.

 

Natlenowywanie wody do picia

Celem tego zabiegu jest dostarczenie tlenu do wnętrza organizmu, w celu przyśpieszenia metabolizmu.

W jaki sposób do tego doprowadzamy: otóż do butelki z wodą wkładamy przewod wyprowadzający podłączony do koncentratora tlenowego i natlenowujemy wodę, którą następnie wręczamy klientce do wypicia w określonym czasie po zabiegu.

Domowe zabiegi dotleniające skórę

Dotlenienie skóry jest także możliwe do przeprowadzenia w warunkach domowych, jednak z pewnością nie osiągniemy tak spektakularnych efektów jak w czasie zabiegu w salonie kosmetycznym. W tym celu warto nabyć kremy lub ampułki, których głównym zadaniem jest dotlenianie. Ich działanie polega na uwalnianiu większej ilości tlenu pod skórę, dzięki zawartości specjalnie ku temu stworzonych związków chemicznych. Po ich zastosowaniu skóra staje się widocznie gładsza i wypoczęta.

 

Kiedy wiadomo, że potrzebne jest nam dotlenienie skóry?

Objawy niedotlenienia skóry widoczne są tzw.,,gołym okiem”. Skóra jest wtedy: pogrubiała, matowa, przesuszona, skłonna do zmarszczek. Dodatkowo traci swoją jędrność, elastyczność i jednolity koloryt. Brak tlenu może także powodować pojawienie się stanów zapalnych i większą produkcję łoju.

Już po pierwszym zabiegu dotleniającym oznaki te stają się mniej dostrzegalne, a po serii zabiegów – jeśli nie ma dodatkowych przyczyn fizjologicznych – znikają całkowicie.

Do dotleniania skóry najczęściej wykorzystywane są preparat zawierające kwas hialuronowy, beta-glukan, pantenol, izoflawony sojowe i peptydy.

Umawiając się na zabieg dotleniania skóry w gabinecie kosmetycznym, warto upewnić się, jaki rodzaj zabiegu będzie dla nas najodpowiedniejszy i w kombinacji z jakim innym zabiegiem uzyskamy najbardziej optymalne rezultaty.

Według opinii wielu ekspertów z dziedziny kosmetologii, jak również zadowolonych klientów, zabiegi kosmetyki tlenowej stosowane w terapiach łączonych są o wiele bardziej skuteczne od tych tradycyjnych.