Roll-Cit

Obecnie do najbardziej efektywnych zabiegów odmładzania skóry należy wobec większości opinii ekspertów laser. Podobnie jak głębokie złuszczanie niszczy komórki naskórka, by w głębszych warstwach skóry wywołać reakcje zapalną. Takie działanie zmusza skórę do regeneracji tkanek i do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Teraz nadszedł czas do znalezienia fizjologicznej drogi indukcji kolagenu i elastyny w skórze.

ENVIRON Roll-Cit medyczny oraz kosmetyczny to urządzenia zaprojektowane przez chirurga plastycznego dr. Fernandesa z RPA, twórcę międzynarodowej firmy kosmetycznej Environ.

Naskórek stanowi jedyną ochronę skóry przed środowiskiem zewnętrznym, a jego grubość wynosi 0,2 mm. Dlatego nigdy nie powinnyśmy go niszczyć, chyba że ryzyko pozostawienia na skórze jest większe niż jego usunięcie.

Aby odmłodzić skórę twarzy i wyglądać młodo, potrzebny jest zdrowy naskórek, a ten potrzebuje warstwę rogową by stanowić nietkniętą, nie uszkodzoną i spoistą skórę jak w przypadku skóry młodej. Warstwa rogowa broni nas przed działaniem promieni UV, jak również od szkodliwych środków chemicznych. Gruba warstwa ziarnista również ochrania nas przed promieniowaniem UV. Warstwa podstawna naskórka musi być świeża (stale się odnawiać) i aktywna, gdyż może ona przechowywać nadmiar melaniny w skórze. Nasza skóra właściwa powinna składać się z grubej warstwy kolagenu i elastyny wraz z dobrym dopływem krwi.

Jeśli przyjrzysz sie skórze zniszczonej słońcem pod mikroskopem, zauważysz że każda z tych funkcji została zachwiana przez zniszczenie posłoneczne. Niszczenie naskórka nie jest właściwym rozwiązaniem tego problemu. Zewnętrzna aplikacja witaminy A, antyutleniaczy oraz karotenoidy jest efektywna i bezpieczna by nadać skórze młody wygląd.

Problem mało elastycznej skóry ze zmarszczkami tkwi w skórze właściwej: tam gdzie został zniszczony kolagen i z grubej warstwy kolagenu pozostała cienka warstwa. Powierzchowna aplikacja witaminy A nie spowoduję dramatycznych zmian w elastyczności skóry właściwej.

W tym celu powstał Environ(R) Roll-Cit kosmetyczny i medyczny.

Environ(R) Roll-Cit jest to ruchomy wałeczek z bardzo ostrymi, cienkimi, igiełkami, który toczony po skórze powoduje jej nakłuwanie wywołując naturalną indukcję kolagenu.

Roll-Cit medyczny służy do wykonywania zabiegów profesjonalnych przez lekarzy w klinikach medycznych. Zabieg ten jest dość drastyczny, wykonywany jest w pełnej narkozie przy asyście anestezjologa. Przeprowadzenie zabiegu wymaga również odpowiedniego pomieszczenia zabiegowego o podwyższonej sterylności.

Roll-Cit kosmetyczny jest przeznaczony dla kosmetyczek i kosmetologów. Różni się od medycznego tym, iż igły są krótsze i nie wbijają się w skórę tak głęboko, zabieg jest łagodniejszy, nie wymaga narkozy. Oczywiście należy się spodziewać słabszych efeków w porównaniu z zabiegiem medycznym.

 

Zasada działania Roll-Cit Environ(R) medycznego:

Environ(R) Roll-Cit medyczny kreuje w naskórku i skórze właściwej dziurki po nakłuciu igiełkami. Otworki te, o ile są odpowiednio zagęszczone na skórze, powodują lokalne uszkodzenia i krwawienie, co wywołuje rozległą reakcję w skórze właściwej. Rezultatem jest uwalnianie przez skórę czynników wzrostu i nadczynności fibroplastów, które znacznie zwiększają produkcję kolagenu i elastyny.

Terapia przyrostu kolagenu w skórze powoduje:

 • ujędrnienie luźnej skóry,
 • redukcję blizn,
 • redukcję zmarszczek,
 • pogrubienie ścieńczałej skóry,

Korzyści ze stosowania terapii przyrostu kolagenu w skórze metodą Roll-Cit:

 • nie niszczy skóry,
 • skóra szybko regeneruje się po zabiegu,
 • zabieg nie powoduje nadwrażliwości na słońce,
 • może być stosowany na cienkiej i delikatnej skórze,
 • wzmacnia rozszerzone naczynka,
 • jest bardziej efektywny, pod wględem kosztów, od chirurgii laserowej,
 • może być wykonany za pomocą znieczulenia powierzchni skóry, znieczulenia miejscowego lub ogólnego,
 • może być stosowany w miejscach skóry niedostępnych dla chirurgii laserowej,
 • nie ma ryzyka powstania zwiększonej pigmentacji lub innych zaburzeń pigmentu w skórze,
 • zmiękcza zgrubienie blizn,
 • zabieg medyczny może być powtarzany na życzenie,